התקשרו עכשיו: 052-5502807
אוריתה, מאמר 2 - בחירת הצלם הנכון

מאמר 2 - בחירת הצלם הנכון

איך בוחרים צלם ולהגיע מוכנים לפגישה?

 

הגעתם לשלב בחירת צלם האירוע. מה עושים ? ומאיפה מתחילים ? ראשית ולפני הכל תמיד מומלץ לחפש צלם שהוא מומלץ מאוד בקרב המתחתנים... לפעמים עדיף לשלם טיפה יותר אך בסופו של יום מה שנשאר לכם זו המזכרת הגדולה ביותר – הצילום.

חתונה , בר מצווה , בת מצווה וכל אירוע פרטי אחר הם הרגעים המשמעותיים בחייכם ואת הצילום עליכם להפקיד בידי ידיים רגישות, שיתעדו את החיוכים, המבוכה, הביישנות, המבט והעיניים, הצחוק וכל זאת באופן אומנותי.

בחרתם כמה  צלמים שתרצו לפגוש אותם אישית – להלן כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע קצת יותר מוכנים:

1. כימיה – אתם הולכים לבלות אתו את כל היום וצילום חתונה מושלם הוא כזה שמתחיל קודם כל בתקשורת מצוינת עם הצלם. הקשבה לצרכים ולבקשות שלכם...

2. רקע – מה הרקע של הצלם? לאיזה ז'אנר של צילום הצלם נוטה? האם צילום החתונה שלכם יהיה בעל אופי אומנותי או אולי טכני? מה יקנה לצילום החתונה שלכם אופיי ייחודי ושונה?

3. תיק עבודות – לראות חומר. צילומי סטילס, קטעי וידאו, טראש, DSLR. כך תוכלו גם להתרשם מהקו העיצובי שמנחה אותו.

4. צלמים נוספים – בעיקר בחתונות מגיעים תמיד צלם נוסף חוץ מהצלם הראשי שאיתו תסגרו. במידה והוא עובד עם כמה צלמים - חשוב לבקש לראות גם עבודה שלהם ולהחליט למי הכי התחברתם ולבקש שיגיע גם לאירוע ולהוסיף את שמו לחוזה.

5. מפרט מלא של החבילה המוצעת – מה כולל המחיר ? כמות תמונות ? האם יש הגבלה ? מה תוספת המחיר על כל תמונה מעבר ? כמה עותקי סרטי וידאו ? ערוכים ? מקוצרים ? DSLR? מצלמת רחף ?  גודל האלבום הדיגיטלי לכם ? גודל האלבום להורים ? צילומי טראש ?

6. ציוד מלא + גיבוי למקרה הצורך

7. שעות העבודה ביום האירוע

8. לדבר עם לקוחות הצלם - 2-3 לפחות כדי להתרשם מהם ... אין יותר חכם מבעל ניסיון...

והכי חשוב ביום הגדול שלכם... תבואו טבעיים ומשוחררים כי אולי המבט המגוחך שהצלם יבקש לעשות יהיה התמונה שהכי תאהבו - מקסימום, אפשר למחוק.

כתבה אוריתה בשיתוף עם רפי ג'ירו, צילום מחוץ לעדשה www.rafigiro.com

אורית עטר | ORITA | הפקות אירועים באור אחר 052-5502807